X. GENIUS konferencia és vajdasági diákverseny – 2012.05.26.

1.  S Z E K C I Ó – Műszaki tudományok, csillagászat, fizika

 

Szakbizottság: Dr. Nagy László, Dr. Lazar Dušan, Esztelecki Péter

 

1. Bábinszki Szabolcs, Barna Csaba, 4. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa

Mentor: Hecskó Róbert                                                                                                I. díj    

Elektromobilunk műszaki megoldásainak előnyei és hátrányai                                         

Témakör: Műszaki tudományok                                                                                   

 

2. Cérna Szabolcs, Bicskei Tamás, 3. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa

Mentor: Tóth Béla                                                                                                         II. díj

Gőzgép modellek                                                                   

Témakör: Műszaki tudományok                                                                                   

 

3. Marinkov Jelena, 3. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Muhi Béla                                                                                                        III. díj

            Eksperimentalna potvrda teorije kvarkova u CERN-u                                                      

            Témakör: Fizika

 

4. Szűcs Attila, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Muhi Béla                                                                                                        I. díj

            Plazmahangszóró                                                       

            Témakör: Fizika

 

5. Danyi Ádám, 4. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa

Mentor: Tóth Béla                                                                                                         II. díj               Elektromos sövényvágó       

Témakör: Műszaki tudományok           

 

6. Horváth Tamás, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Gere Anikó                                                                                                     I. díj

            A repülő csoda                                  

Témakör: Műszaki tudományok

 

7. Kopasz Tamás, 4. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

Mentor: Édes Katalin                                                                                                    II. díj

A Jupiter holdjainak megfigyelése

Témakör: Csillagászat  

 

8. Tóth Valentin, Huzsvár Tamás, 3. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa

Mentor: Tóth Béla                                                                                                         I. díj

СТОПОХОДЯЩАЯ МАШИНА ЧЕБЯШЁВА (Csebishev lépegető gépe)” 

Témakör: Műszaki tudományok

 

 

 

9. Vadász Máté, 4. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont,

Magyarkanizsa

Mentor: Tóth Béla                                                                                                         II. díj

Tikk-takk II  

Témakör: Műszaki tudományok

 

10. Milisavljević Laura, 1. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Muhi Béla                                                                                                        III. díj

            Naprendszerünkben                                                              

            Témakör: Csillagászat

 

                                               

2. S Z E K C I Ó – Kémia

 

Szakbizottság: Fehér Anikó, Dr. Lomić Gizella, Kormányos Róbert

 

1. Rozsnyik Szabolcs, 3. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium,

            Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      I. díj

            Pamutextília impregnálása karbamidgyantával

            Témakör:  Kémia, környezetvédelem

 

2. Pósa Vivien, 4. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium,

            Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      I. díj

            Belouszov-Zsabotyinszkij-reakciók

            Témakör: Kémia

 

3. Szabados Noémi, 4. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      III. díj

            Vihar a kémcsőben

            Témakör: Kémia

 

4. Petrás Ármin, 3. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      III. díj

Prométheusztól a mai, korszerű gyufáig

            Témakör: Kémia

 

5. Bajcsi Áron, 3. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      I. díj    

            A szakmunka címe: Térhálós polimer lebontása és újrahasznosítása

            Témakör: Kémia

 

6. Farkas Sándor, 3. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

            Mentor: Máriás Ildikó                                                                                       II. díj

            Hírek kávé mellé!

            Témakör: Kémia

 

7. Olajos Teodóra, 2. osztály, Április 7-e Egészségügyi Iskola, Újvidék

            Mentor: Olajos Anna                                                                                                    I. díj                 Galvanoplasztika

            Témakör: Kémia, elektrokémia

 

8. Gyarmati Dénes, 4. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      II. díj

A redoxi folyamatok hatása a színek változására

            Témakör: Kémia

 

9. Gajda Gergely, 1. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      II. díj

A füstös lőpor

            Témakör: Kémia

 

10. Tóth Szabolcs, 3. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

            Mentor: Szórád Endre                                                                                      I. díj

A műanyagok oldása és ragasztása

      Témakör: Kémia, környezetvédelem

 

 

3. S Z E K C I Ó – Orvostudomány

 

Szakbizottság: Dr. Huszka Magdolna, Dr. Povázai Ilona, Dr. Fábri Izabella

 

1. Kokrehel Elina, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              II. díj

            Albinizmus

            Témakör: Orvostudomány

 

2. Čpajaković Alen, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              -

            Uticaj nikotina na nastanak koronarne bolesti

            Témakör: Orvostudomány

 

3. Đeković Milutin, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta                   

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              -

            Operacije nosne pregrade na ORL odeljenju u Senti

            Témakör: Orvostudomány

 

4. Firić Jelena, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Tóth Vásárhelyi Anita                                                                          II. díj

            Uticaj muzike na psihu čoveka

            Témakör: Orvostudomány

 

5. Isma Jovan, 2. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              I. díj

            Arteficijalni abortus

            Témakör: Orvostudomány

 

6. Kaniža Nebojša, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              III. díj 

Primena anaboličkih steroida                       

            Témakör: Orvostudomány

 

 

7. Malenčić Bogdan, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              III. díj

Povrede kod borilačkih sportova                 

            Témakör: Orvostudomány

 

8. Momirov Jelena, 2. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              II. díj

Ishrana i fizička aktivnost adolescenata                  

            Témakör: Orvostudomány

 

9. Ostojić Zorana, 2. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Tóth Vásárhelyi Anita                                                                          III. díj

            Borderline, granični poremećaj ličnosti

            Témakör: Orvostudomány

 

10. Radaković Dane, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              -

Sportske povrede kolena                  

            Témakör: Orvostudomány

 

11. Rakić Andrijana, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              I. díj

Poremećaj rada štitaste žlezde                     

            Témakör: Orvostudomány

 

12. Jajić Nenad, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Dr. Apró Arnold                                                                                              III. díj

Genetika oka             

            Témakör: Orvostudomány

 

4. S Z E K C I Ó – Biológia

 

Szakbizottság: Gere Anikó, Csepregi Ibolya, Szórád Endre

 

1. Lengyel Boglárka, 3. osztály, Kormányos Gergő, 1. osztály, Zentai Gimnázium,

Zenta

            Mentor: Kormányos Róbert                                                                                          I. díj

Photorhabdus luminescens, mint a biológiai védekezés új lehetősége a gombatermesztésben

Témakör: Biológia

 

2. Mihalek Nóra, Pataki Zsóka, 2. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

            Mentor: Rózsa Sipos Mónika                                                                                        II. díj

Zsírégetés mesterfokon

Témakör: Biológia

 

3. Balogh Emőke, 4. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Balogh István, Muhi Béla                                                                                 I. díj

Viselkedéstani megfigyelések madáretetőnél

            Témakör: Biológia

 

 

 

4. Nagy Ábel Bence, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor:                                                                                                                        -

Gyógynövények

            Témakör: Biológia

 

5. Szabó Klaudia, Szilágyi Krisztina, 3. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági

és Műszaki Iskolaközpont, Magyarkanizsa

Mentor: Hán Angéla, Sava Vujicic                                                                                 -

Gyertyázás - Természetgyógyászat                         

Témakör: Biológia

 

6. Csuvik Oszkár, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Gere Csilla                                                                                                      I. díj

            Csípős? Avagy hogyan enyhítsük az égető érzést a szánkban       

            Témakör: Biológia

 

 

5. S Z E K C I Ó – Történelem, helytörténet, humán szakterület

 

Szakbizottság: Kű Ferenc, Dr. Ózer Ágnes, Dr. Pásztor Kicsi Mária, Muhi H. Gabriella

 

1. Fehérvári Csilla, Fehér Lilla, 3. osztály, Politechnikai Iskola, Szabadka

Mentor: Arancsity Dancsa Gyöngyi                                                                               I. díj

Ilyen is volt Szabadka!                      

Témakör: Helytörténet, történelem

 

2. Kasza Dalma, Takács Kinga, 8. osztály, Kis Ferenc Általános Iskola, Telecska

            Mentor: Wilhelm József

            Hogyan kerültek a csúrogi menekültek Telecskára?                                             II. díj

            Témakör: Helytörténet, történelem       

 

3. Kávai Zsuzsanna, 4. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

            Mentor: Kávai László                                                                                                   II. díj  

A bronzkor a Tisza mentén

Témakör: Történelem   

 

4. Ternovácz Adél, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Ternovácz Bálint                                                                                              I. díj

Történelem és propaganda a XX. századi magyarországi bélyegeken      

Témakör: Történelem, helytörténet

 

5. Szitás Anita, 1. osztály, Dr. Ripp Rózsa Egészségügyi Szakközépiskola, Zombor

            Mentor: Wilhelm József                                                                                     II. díj

A kupuszini katolikus egyház története (a falu újjátelepítésétől napjainkig)

Témakör: Történelem, helytörténet

 

6. Holpert Edina, 3. osztály, Dr. Ripp Rózsa Egészségügyi Szakközépiskola, Zombor

            Mentor: Wilhelm József                                                                                     I. díj

A bezdáni színházi élet (az 1950-es évektől 1990-es évekig)

Témakör: Történelem, helytörténet

 

 

7. Szitás Emma, 3. osztály, Veljko Petrović Gimnázium, Zombor

            Mentor: Wilhelm József                                                                                     II. díj

Az énekes Babosok

Témakör: Történelem, helytörténet

 

8. Papp Adrianna, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Kovács Smit Edit                                                                                             I. díj

            „Olyan lepcsës vagy te lëánka”

Témakör: Nyelvtudomány

 

9. B. Varga Emese, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Muhi Béla, Kovács Smit Edit                                                               I. díj

            A magyar szóbokrok összehasonlító elemzése

Témakör: Nyelvtudomány

 

10. Patarica Ildikó, 1. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor: Vereb Lóránt                                                                                                   III. díj

            A tyúk és a tojás

Témakör: Filozófia

 

6. S Z E K C I Ó – pszichológia

 

Szakbizottság: Bori Mária, Gáspár Perišić Teréz, Luhović Tímea

 

1. Fleisz Lili, Fényszárosi Éva, 2. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

Mentor: Rózsa Sípos Mónika                                                                                        I. díj

A 46 több mint 47?

Témakör: Pszichológia

 

2. Tóth Kata, 3. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

Mentor: Rózsa Sípos Mónika                                                                                        II. díj

Tudja-e a jobb kéz, mit csinál a bal?

Témakör: Pszichológia

 

3. Velemirov Kristina, 2. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Tóth Vásárhelyi Anita                                                                          I. díj

            Iskolai agresszió

            Témakör: Pszichológia

 

4. Tóth Enikő, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Tóth Vásárhelyi Anita                                                                          II. díj

            Ragályos?

            Témakör: Pszichológia

 

5. Gajić Ivana, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Mentor: Tóth Vásárhelyi Anita                                                                          III. díj

            Autizmus - Autizam

            Témakör: Pszichológia

 

 

 

 

6. Kiss Tamás, Major Kristóf, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor:                                                                                                                        III. díj

Mérföldkő az önmegismerés útján               

            Témakör: Pszichológia

 

7. Bálizs Anita, Faggyas Emma, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor:                                                                                                                        -          

Mobbing                    

            Témakör: Pszichológia

 

7. S Z E K C I Ó – szociológia

 

Szakbizottság: Tóthné Dr. Glemba Klára, Muškinja Oliver, Tóth Vásárhelyi Anita

 

1. Szíjártó Krisztina, 4. osztály, Dositej Obradović Gimnázium és Közgazdasági Középiskola

            Topolya

            Mentor: Luhović Timea                                                                                     II. díj  

            Konformista, vagy Bonnie és Clyde?!

            Témakör: Szociológia

 

2. Kávai Zsuzsanna, 4. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

            Mentor: Szép Hedvig, Máriás Ildikó                                                                              III. díj

Önzetlen önzőség?!

            Témakör: Szociológia

 

3. Szeszták Emese, 3. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Viakter Blanka                                                                                     I. díj

Erőszak a mai világban - "Ne legyenek törvények, csak egy törvény legyen, a szeretet."

            Témakör: Szociológia

 

4. Kovács Nikoletta, Szél Ágnes, 3. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa 

Mentor: Vujičić Sava                                                                                                    -                       Mítosz és mitológia

Témakör: Szociológia

 

5. Pató Zita, Rideg Emese, 3. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa 

Mentor: Vujičić Sava                                                                                                    III. díj

Sátánista szekták

Témakör: Szociológia

 

5. Szél Ágnes, Kovács Nikoletta, 3. osztály, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki

Iskolaközpont, Magyarkanizsa 

Mentor: Vujičić Sava                                                                                                    III. díj

Egyiptomi mágia

Témakör: Szociológia

 

 

 

 

 

8. S Z E K C I Ó – Informatika

 

Szakbizottság: Velisek Klára, Góbor Zoltán, Muhi Béla

                                   

1. Kopasz Tamás, Körmöczi Andor, 4. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és

Kollégium, Zenta

Mentor: Kőrösi Gábor                                                                                      I. díj

Izomstimuláló játékkonzol hallássérülteknek

Témakör: Számítástechnika

 

2. Simonyi Máté, 4. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

Mentor: Esztelecki Péter                                                                                               II. díj

VGA teszt - kutatás honlap és adatbázis

Témakör: Számítástechnika

 

3. Szecsődi Imre, 3. osztály, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta

Mentor: Esztelecki Péter                                                                                               III. díj

Kezdő hackerek svájci bicskája

Témakör: Számítástechnika

 

4. Tarján Tamás, 1. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Mentor:                                                                                                                        I. díj

            Warp – 2D Platforma játék a Multimédia Fusion 2 Developper segítségével

Témakör: Informatika

 

 

9. S Z E K C I Ó – Közgazdaságtan

 

V. Vajdasági Diák Menedzsment Bajnokság

 

Szakbizottság: Dr. Muhi B. Béla, Mgr. Vujičić Sava, Srek Klaudia

 

1. Bollók Bernadett, Szöllősi Imre, 2. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Szügyi Valéria                                                                          I. díj

Lepényleső fkt - Egészséges táplálék készítésével és forgalmazásával

foglalkozó vállalat

Témakör: Közgazdaságtan

 

2. Tandari Brigitta, Nagy Bernadett, 2. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Szügyi Valéria                                                                          III. díj

Second Hand - használt ruhák átalakítása

Témakör: Közgazdaságtan

 

3. Torma Rita, Sebestyén Melanie, 3. osztály, Bosa Milićević Közgazdasági Középiskola,

Szabadka

Mentor: Konc Hajnalka                                                                                    III. díj

Baby outlet London – gyermekbútorokat tervező és kivitelező vállalat

Témakör: Közgazdaságtan

 

4. Dore Timea, Micsutka Krisztián, 3. osztály, Lukijan Mušicki Középiskola, Temerin

Mentor: Kurcinák Angelika                                                                               II. díj

Twins Wine kft. - Bortermelői vállalat

Témakör: Közgazdaságtan

 

5. Barna Gáspár, Horváth Norbert, 3. osztály, Lukijan Mušicki Középiskola, Temerin

Mentor: Kurcinák Angelika                                                                               III. díj

Drill Caffe - Kávézó és hétvégi szórakozóhely

Témakör: Közgazdaságtan

 

6. Surányi Brigitta, Rác Szabó Anett, 1. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Arsenović Aleksandra                                                              II. díj

No Sugar! – Teljes kiőrlésű sütemények cukorbetegek számára.

Témakör: Közgazdaságtan

 

7. Pintér Valentina, 1. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Arsenović Aleksandra                                                              III. díj

HIXON – Lábbeli gyártás

Témakör: Közgazdaságtan

 

8. Burány Zsuzsanna, Temunović Edina, 2. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Viakter Blanka                                                                         II. díj

de la Fleur - Dekorációs elemek

Témakör: Közgazdaságtan

 

9. Szögi Henrietta, Bene Boglárka, 3. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Klosák Ágnes                                                                          I. díj

Finissimo - Tejtermékek feldolgozásával foglalkozó vállalat

Témakör: Közgazdaságtan

 

 

10. S Z E K C I Ó – fotográfia

 

Szakbizottság: Dávid Csilla, Lukács Zsolt

 

1. Ádám Tímea, 2. osztály, Április 7-e Egészségügyi Iskola, Újvidék

            Dokumentációs fotó                                                                                                   III. díj

 

2. Csuvik Oszkár, 3. osztály, Egészségügyi Középiskola, Zenta

            Természetfotó                                                                                                            II. díj  

           

3. Francia Dóra, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Természetfotó                                                                                                            III. díj

 

4. Gellér Ágnes, 3. osztály, Veljko Petrović Gimnázium, Zombor

            Természetfotó                                                                                                            II. díj

 

5. Harangozó Dániel, 3. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Természetfotó                                                                                                            III. díj

 

 

6. Márton Dávid, 1. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka

            Természetfotó                                                                                                            I. díj

 

7. Milisavljević Laura, 1. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Dokumentáris fotó                                                                                                     III. díj

 

8. Olajos Teodóra, 2. osztály, Április 7-e Egészségügyi Iskola, Újvidék

            Dokumentációs fotó                                                                                                   II. díj

 

9. Pintér Valentina, 1. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Stankov Suzana                                                                                               IV. díj

 

10. Szűcs Attila, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Természetfotó                                                                                                            II. díj

 

11. Rác Szabó Anett, 1. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Stankov Suzana                                                                                               IV. díj

 

12. Tandari Violetta, 1. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Stankov Suzana                                                                                               III. díj

 

13. Úri Csilla, 1. osztály, Közgazdasági és Kereskedelmi Iskola, Zenta

Mentor: Stankov Suzana                                                                                               IV. díj

 

14. Kávai Zsuzsanna, 4. osztály, Zentai Gimnázium, Zenta

            Fotográfia                                                                                                                     II. díj

 

15. Burány Boglárka, 3. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Természetfotó                                                                                                            III. díj

 

16. Drah Hermina, 2. osztály, Svetozar Marković Gimnázium, Újvidék

            Természetfotó                                                                                                            III. díj